На Одещину запросили фахівців, які розгортали польові COVID-госпіталі в Ухані

19:30 26.10.2020

Голова Одеської облдержадміністрації Максим Куций запросив в Україну китайських фахівців, які мають досвід облаштування польових госпіталів в Ухані.

Як передає кореспондент Укрінформу, про це очільник ОДА повідомив на своїй сторінці у Фесбуці.

«Сьогодні мав важливу онлайн-зустріч із Генеральним консулом Китайської Народної Республіки в Одесі Сун Ліцюнь. Обговорювали досвід Китаю у боротьбі з пандемією та її наслідками. Запросив фахівців Китайської Народної Республіки до Одещини, аби перейняти досвід у розгортанні польових госпіталів та боротьбі з коронавірусом», – йдеться у повідомленні.

За його словами, «цінним для нас є китайський досвід облаштування в оперативному порядку тимчасових госпіталів та лікарень, використання медичних протоколів та медпрепаратів, які є ефективними у Піднебесній».

Очільник ОДА уточнив, що досягнуто домовленості про онлайн-заходи з китайськими фахівцями: «Я запросив їх безпосередньо до нас, на Одещину. Практичний досвід та очне навчання були б для нас безцінними, дуже сподіваємось на такий візит».

Куций додав, що висловив вдячність уряду Китаю «за масштабну допомогу в боротьбі з коронавірусом. Тисячі тест-систем, масок, захисних окулярів, рукавичок та інших засобів індивідуального захисту були направлені в українські лікарні з КНР».

На його думку, Україна може взяти на озброєння успішний досвід Китаю у питанні протистояння пандемії.

За минулу добу 25 жовтня діагноз COVID-19 підтвердився у 348 жителів Одещини. За пеероід пандемії летальні випадки зафіксовані у 335 інфікованих. Одужали 9040 чоловік.

Ще на цю тему