З 2021 року ВМС України перейдуть до закупівель послуг з ремонту корабельного складу

11:01 12.10.2020

З наступного року українські ВМС перейдуть до закупівель послуг з комплексного ремонту корабельного складу.

Про це йшлося на конференції, організованої командуванням Військово-Морських Сил ЗС України, передає УНН із посиланням на пресцентр Міноборони.

«Метою зустрічі стало обговорення переходу з наступного року українських ВМС до закупівель послуг з комплексного ремонту корабельного складу. Серед запрошених учасників конференції були присутні керівники судноремонтних та суднобудівних підприємств, керівники провідних підприємств з ремонту корабельного озброєння та обладнання, які отримали змогу почути відповіді на актуальні питання щодо подальшої співпраці з кораблебудівною промисловістю. З боку національного флоту долучились до обговорення поточних проблемних питань керівники відповідних структур Командування українських ВМС», – йдеться у повідомленні.

«Результати проведеної роботи з відновлення корабельного складу ВМС ЗС України дозволили підійти до переходу від закупівлі окремих послуг з ремонту корабельного обладнання до закупівлі послуг з комплексного ремонту корабельного складу», – зазначив командувач ВМС ЗСУ, контр-адмірал Олексій Неїжпапа, – «З заводу має вийти бойова одиниця, яка спроможна виконувати бойову задачу. Я вважаю, що саме такий підхід надає змогу сформувати кластер кораблебудування тут – в Миколаєві. Військово-Морські Сили Збройних Сил України повністю виконують зобов’язання за укладеними договорами та вчасно проводять розрахунки за надані послуги», – додав він.

Також керівник національного флоту звернув увагу присутніх на зміни законодавства України в галузі закупівлі послуг з ремонту озброєння та військової техніки, які вступають в дію з наступного року та на факт відчутного збільшення фінансування потреб українських ВМС з боку держави протягом останніх двох років.

Нагадаємо, 7 жовтня у Лондоні міністр оборони України Андрій Таран та Державний секретар з питань оборони Великої Британії та Північної Ірландії Бен Уоллес підписали Меморандум про посилення співпраці між Україною та Сполученим Королівством Великої Британії та Північної Ірландії у військовій і військово-технічній сферах.

Як повідомили в Офісі Президента, документ передбачає залучення фінансування Британського експортно-кредитного агентства у розмірі 1,25 млрд фунтів стерлінгів (орієнтовно 1,37 млрд євро).

Ще на цю тему