Глава МЗС Болгарії вдячна Україні за забезпечення можливості навчання рідною мовою для болгарської нацменшини

08:30 18.09.2020

Віце-прем'єр-міністр, міністр закордонних справ Болгарії Єкатерина Захарієва під час візиту до України подякувала українській владі за забезпечення можливості навчання рідною мовою для болгарської нацменшини.

«Ця спільнота завжди вибудовувала дуже сильний зв'язок і була справжнім мостом між нашими державами. Я дуже рада, що ми порозумілися в тому, щоб забезпечити для представників цієї спільноти навчання рідною мовою», - сказала Захарієва на спільному з главою МЗС України Дмитром Кулебою брифінгу в Києві у четвер, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Вона також подякувала Міністерству закордонних справ України та Верховній Раді за ухвалення рішення зберегти цілісним і єдиним Болградський район.

Захарієва нагадала, що було підписано протокол, який надає можливість вивчення не лише болгарської мови у школах, а й викладання різних предметів болгарською мовою в Україні.

«Болгарія та Україна дуже тісно співпрацюють не лише щодо рідної, материнської мови, що, безперечно, дуже важливо. І я дуже рада, що незважаючи на пандемію, в липні цього року між нашими міністерствами освіти було підписано протокол, який надає можливість вивчення не лише болгарської мови у школах, а й викладання різних предметів болгарською мовою. І ми проситимемо, щоб ваш уряд цей протокол реалізував практично. Є вже школи, де це робиться», - зазначила вона.

Віце-прем'єр додала, що також вона і глава МЗС України обговорили питання про важливість наявності спеціальності «Болгарська філологія» в українських університетах, оскільки саме ця спеціальність забезпечує вчителів.

«Ми готові відправляти викладачів. Я хочу наголосити, що у Софійському університеті українська філологія має статус захищеної спеціальності. Цей статус дає можливість набирати групи принаймні з 10 студентів. Тобто, Болгарія піклується про те, щоб українську мову викладали у Софійському університеті. У мене є багато чого розповісти з цього питання, але на завершення я хочу сказати: так, ми дуже успішно співпрацюємо з вашим урядом. Звісно, завжди є що покращувати, поглиблювати», - наголосила Захарієва.

Ще на цю тему