Кулеба про заяви Лаврова про українських екстремістів, направлених у Білорусь: "Злодій кричить - тримайте злодія"

18:30 02.09.2020

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба спростував висловлювання глави МЗС Росії Сергія Лаврова про те, що радикальні дії під час демонстрацій у Білорусі нібито провокуються і фінансуються з території України.

«Не хочеться навіть коментувати цю маячню. Але в рамках боротьби з російською дезінформацією чітко буквально п’ять тез на тему: 1. 200 українських екстремістів, яких Україна начебто направила до Білорусі для дестабілізації ситуації, і табори з підготовки екстремістів в Україні є плодом хворобливої фантазії тих, хто надав такі дані моєму російському колезі Сергію Лаврову. 2. Україна не вела, не веде і не вестиме жодної підривної діяльності проти Білорусі. 3. Росія, навпаки, заявляє, що вже направила деяких своїх "фахівців" до Білорусі й готова направити їх іще більше.», - написав Кулеба на своїй сторінці в соцмережі Facebook у середу, повідомляє Інтерфакс-Україна.

У цьому контексті глава МЗС України четвертою тезою наголосив, що спроби Росії представити своїх «зелених чоловічків» у Білорусі як українських екстремістів - «це дешевий і програшний трюк».

«І головне: 5. Воістину, як каже прислів'я: «злодій кричить - тримайте злодія», - підсумував Кулеба.

Раніше в середу, 2 вересня, Лавров на прес-конференції в Москві за підсумками переговорів зі своїм білоруським колегою Володимиром Макеєм заявив, що радикальні дії під час демонстрацій у Білорусі провокуються і фінансуються з території України.

«Є підтверджені відомості, що така діяльність ведеться з території України. Там є і «Тризуб» Степана Бандери, і С14, є «Національний корпус», є «Правий сектор». Усі ці структури активно займаються провокуванням радикальних дій у Мінську та інших містах Білорусі, фінансуючи відповідні заходи, нацьковуючи тих, кого вони вважають перспективними екстремістськими лідерами для того, щоб вони вносили силові елементи в те, що відбувається під час демонстрації в білоруській столиці», - сказав Лавров на прес-конференції в Москві за підсумками переговорів зі своїм білоруським колегою Володимиром Макеєм.

Лавров продовжив: «В Україні є табори підготовки таких екстремістів, за нашими даними, у Волинській області, в Дніпропетровській області, - і ми сьогодні це обговорювали, я впевнений, що наші спецслужби мають цим займатися більш предметно, вони в контакті один з одним перебувають, - за нашими оцінками, майже 200 екстремістів, натренованих на українській території, нині перебувають у Республіці Білорусь».

Ще на цю тему